Новини

Як ми спостерігали Леоніди

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Уперше за багато років поспіль листопад 2018 року в Києві «подарував» кілька ясних ночей. Одна з них припала на час максимуму метеорного потоку Леоніди.

Сузір’я Лева, в якому міститься радіант потоку, піднімається пізньої осені високо над обрієм в наших широтах у другій половині ночі. Оскільки було холодно, то ми вирішили не їхати за місто, а спробувати подивитися метеори на світлому київському небі. Метеори цього потоку бувають дуже яскравими, а тому шанс щось побачити в нас був. Для спостережень обрали місце неподалік від Музею під відкритим небом у Прирогово. Воно цікаве тим, що звідти видно південно-західну ділянку неба до самісінького горизонту — місцина лежить на пагорбі, який спадає в бік Чапаєвки, відкриваючи красивий краєвид.

Приїхали ми на спостереження о другій годині ночі й упродовж двох годин вдивлялися в ділянку неба в напрямі сузір’я Лева. За цей час вдалося побачити чотири метеори. Яскраві, білі, дуже швидкі.

Богдан Боровик, голова Правління фонду «НОВА УРАНІЯ», фільмував зоряне небо й отримав кілька хороших світлин. Ними ілюстровано цю замітку

logo

Благодійний фонд «НОВА УРАНІЯ» — недержавна неприбуткова благодійна організація, яка створена і діє відповідно до Конституції України, Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», інших нормативно-правових актів та Статуту.

Інформаційний бюлетень

Підпишіться на наш інформаційний бюлетень, щоб отримувати останні новини.
© 2018 НОВА УРАНІЯ. Всі права застережено. Designed By WarpTheme